Poradnik - Co zrobić jak pies ciągnie?!

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: Natychmiast
Cena: 179,00 zł

Cena regularna: 399,00 zł

179.00
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 179,00 zł
ilość szt.

towar niedostępny

Ocena: 3
Producent: TATAR DOG

O produkcie

Poradnik "Co zrobić, kiedy pies ciągnie na smyczy?!"

Za oknem jest przepiękna pogoda. Wkładasz buty, zapinasz smycz swojemu ukochanemu czworonogowi i wychodzicie wspólnie z domu na spacer. 

Rozemocjonowany psiak wprost nie może doczekać się aktywności na zewnątrz, a po przekroczeniu progu bramy, zaczyna bardzo ciągnąć. Robi to tak mocno, że momentami trudno jest Ci utrzymać smycz w rękach, a żeby za nim nadążyć, musisz zacząć biec. 

Widzisz, że jest niezwykle podekscytowany, nie potrafi zwolnić, a Ty nie jesteś w stanie go uspokoić. I tak wspólne wyjście zamiast być dla Was przyjemne i relaksujące, staje się problematyczne. 

Główkujesz co zrobić, aby Twój towarzysz „był bardziej posłuszny” i reagował na przywoływanie. Uwielbiasz spacerować, ale te wyjścia, które dosłownie — przypominają sprint bez chwili oddechu, zaczynają być przykrą koniecznością i przestają sprawiać przyjemność. Zdarzały Ci się takie spacery? Na szczęście można to zmienić!

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, co zrobić, kiedy pies ciągnie na smyczy, to jesteś w idealnym miejscu. Chociaż oduczenie psa takiego niepożądanego zachowania może wydawać się trudne, pokażemy Ci, że nie tylko jest możliwe, ale i może dać bardzo satysfakcjonujące efekty.

Tak, wspólna nauka, a także zrozumienie potrzeb Twojego czworonoga sprawi, że szybko odzyskasz radość ze spacerów ze swoim psim ulubieńcem. Co więcej, ta aktywność stanie się milsza i korzystniejsza także dla niego.

Jak krok po kroku oduczyć psa ciągnięcia na smyczy?

Czego innego potrzebuje owczarek niemiecki, border collie, cockapoo, berneński pies pasterski, a jeszcze inne potrzeby wykazuje yorkshirer terier i chihuahua. 

Wspólnym mianownikiem dla tych zróżnicowanych (chociażby ze względu na wielkość) ras jest jednak to, że jednym z najczęściej pojawiających się problemów w trakcie opieki, jest nadmierne ciągnięcie smyczy podczas spaceru.

Kochamy psy. Zajmujemy się ich trenowaniem oraz rozwiązywaniem różnych trudności behawioralnych. Pokazujemy i uczymy, w jaki sposób lepiej zrozumieć potrzeby czworonoga, a także jak na nie odpowiedzieć. 

Dodaj do swojego wirtualnego koszyka stworzony przez nas poradnik, dzięki któremu nauczysz swojego futrzaka prawidłowego poruszania się podczas spacerów.

Ten poradnik będzie dla Ciebie idealny, jeżeli:

✅ chcesz znowu cieszyć się spokojnymi spacerami ze swoim czworonogiem.
✅ zależy Ci na tym, aby psiak pozostawał z Tobą w kontakcie.
✅ zastanawiasz się nad tym, w jaki sposób pracować nad nadmiernym pobudzeniem psa przez otaczające go bodźce.

Prezentowany materiał jest w formie wideo i stanowi prawdziwe kompendium wiedzy na temat prawidłowego poruszania się psa na smyczy. Praktyka z udziałem poznanych przez nas czworonogów, z którymi pracowaliśmy, obejmuje aż połowę materiału, który oddajemy w Twoje ręce.

Sprawdź, z czego składają się poszczególne rozdziały i jakie informacje w nich znajdziesz

⭐ Rozdział 1: Teoria w pigułce, czyli skupiamy się na omówieniu problemu. Wyjaśniamy — dlaczego pies ciągnie na smyczy?

Pierwsza część naszego poradnika została poświęcona omówieniu całego problemu, a tym samym odpowiedzi na pytanie — jaki jest jego cel? 

Z lektury dowiesz się między innymi, co wpływa na zachowanie Twojego milusińskiego, a także jakie są główne potrzeby czworonoga w kwestii spaceru. Skupimy się także na tym:

  • w jaki sposób skutecznie zaspokajać psie potrzeby,
  • dlaczego nadmiar energii Twojego psa w trakcie spaceru, to problem bardziej złożony niż mogłoby się wydawać.

⭐ Rozdział 2: Skuteczne sposoby pracy z psem

W kolejnej części znowu czas na naprawdę sporo niezbędnej teorii. Skupimy się na tym, w jaki sposób pracować z psem nad różnymi, niepożądanymi zachowaniami, w tym przede wszystkim — ciągnięciem. 

Przedstawimy Ci przykłady odpowiednich, a także błędnych działań z milusińskim, które mogą przynieść zupełnie odwrotne od oczekiwanych efekty.

Z video dowiesz się także:

  • jak wygląda piramida potrzeb psa,
  • poznasz ciekawe schematy i wskazówki, dzięki którym Wasz codzienny trening stanie się bardziej efektywny.

⭐ Rozdział 3: Koncentracja na problemie. Przyczyny ciągnięcia na smyczy przez psa

W tym rozdziale odpowiemy na zasadnicze pytanie: DLACZEGO Twój pies ciągnie na smyczy? 

Z lektury dowiesz się, jakie są potrzeby Twojego czworonoga, a co więcej będziesz mógł swobodnie przeanalizować jego zachowania. Poznasz nie tylko przyczyny, ale i skuteczne rozwiązania. Przedstawimy Ci najpopularniejsze problemy behawioralne wśród różnych ras oraz sposoby na to, aby im przeciwdziałać.

Zwrócimy Twoją uwagę na to:

  • jakich błędów nie popełniać podczas wychowania psa w domu i na spacerze,
  • w jaki sposób skutecznie naprawić niepożądane zachowania.

⭐ Rozdział 4: Czas na wstęp do praktyki

Po zapoznaniu się z teorią czas na wstęp do praktyki. Tutaj znowu — przygotowaliśmy dla Ciebie masę niezbędnej wiedzy i wskazówek. Będziesz mógł je wykorzystać, aby praca z Twoim psiakiem była jednocześnie bezpieczna i efektywna.

Omówimy różne techniki szkoleniowe — zarówno te, które rekomendujemy, jak i te, których zdecydowanie nie polecamy. Dowiesz się, czego lepiej nie robić, a także, w jaki sposób postępować, aby Twój pies mógł najlepiej przyswajać komendy.

Poznasz i zrozumiesz związane bezpośrednio ze szkoleniem psa, takie pojęcia jak:

  • nagradzanie,
  • motywacja,
  • sygnał nagrody,
  • kontrola emocji,
  • zdobywanie uwagi.

Po zapoznaniu się z tym rozdziałem, będziesz mieć już całkiem sporo wiedzy. Dowiesz się o komendach, dzięki którym Twój czworonóg szybko zaprzyjaźni się z luźną smyczą.

⭐ Rozdział 5: PRAKTYKA!

Ta część naszego poradnika ucieszy wszystkich opiekunów piesków, które najczęściej albo ciągną, albo są całkowicie nieobecne na spacerze. 

Czas dowiedzieć się, w jaki sposób oswajać, a także skutecznie trenować koncentrację swojego czworonoga — także w tych momentach, kiedy rozprasza go wiele bodźców. 

Pokażemy Ci, jak nauczyć psa przydatnych komend. Zdobędziesz wiedzę, dzięki której mijanie się na spacerach z innymi psami na smyczy — nie będzie już stanowiło żadnego wyzwania.

W tym rozdziale czekają na Ciebie:

  • prawdziwe przemiany psów, z którymi wcześniej pracowaliśmy — tak, zobaczysz, jak oduczyły się ciągnięcia!

⭐ Rozdział 6: Dobre praktyki..., czyli jakie?!

W momencie, kiedy dotrzesz do tego rozdziału, będziesz już doskonale zdawać sobie sprawę z tego, jak w kontekście dbania o potrzeby pupila i jego prawidłowe zachowanie, ważne są właściwe praktyki. 

Tutaj skoncentrujemy się przede wszystkim na tym, aby wskazać Ci, jak ważny jest i charakter psa i to, jakie Ty podejmujesz decyzje względem niego

Nauczymy Cię tego, jak unikać najpowszechniejszych błędów w trakcie szkolenia, które mogą wpływać, chociażby na motywację do pracy.

Dowiesz się także:

  • jak zachować równowagę pomiędzy intensywnymi treningami a odpoczynkiem, tak aby Twój pies mógł być zdrowy i radosny,
  • jakie są najefektywniejsze modele szkoleniowe, które przynoszą długotrwałe efekty,
  • w jaki sposób zdecydowanie NIE pracować z psem i czego się wystrzegać.

⭐ Rozdział 7: Dostępne narzędzia i ich zastosowanie

Czy spacer to, aby na pewno tylko wspólnie przemierzone kilometry? Ależ oczywiście, że nie! Właśnie dlatego, w tym konkretnym rozdziale poznasz najpopularniejsze i być może nieznane Ci dotąd narzędzia spacerowe. Będziesz wiedzieć, w jaki sposób je wykorzystywać, tak aby zapewnić swojemu psu zdrowy rozwój. Opowiemy Ci o tym, jak działać, aby Twój podopieczny czuł się komfortowo i był bezpieczny.

Dzięki naszym rekomendacjom:

  • rozeznasz się w tym, które narzędzia treningowe są polecane,
  • będziesz wiedzieć, jakich zachowań i jakich narzędzi unikać w trakcie spaceru.

⭐ Rozdział 8: Schemat idealnego spaceru

Nadchodzi godzina Waszego wspólnego wyjścia na świeże powietrze. Ty masz już buty, dlatego zabierasz się za zapięcie smyczy swojemu milusińskiemu. Widzisz, że jemu... jest już trudno pohamować emocje. 

Ten rozdział będzie dla Was prawdziwym remedium. Podamy Ci wskazówki, dzięki którym każde wyjście okaże się przyjemne i spokojne. Będziesz wiedzieć, jak praktycznie wprowadzać przedstawione wcześniej elementu spaceru — tak, aby Twój zwierzak nauczył się poruszania na luźnej smyczy.

W tym rozdziale przygotowaliśmy dla Was także:

  • niezbędne narzędzia do tego, aby maksymalnie zredukować problem ciągnięcia psa na smyczy,
  • gotowe schematy spacerów, które sprawią, że będą one maksymalnie satysfakcjonujące,
  • opisy poszczególnych elementów przechadzek, dzięki którym będziesz wiedzieć, jak spacerować ze swoim czworonogiem.

Dla kogo powstał ten poradnik?

Prezentowany przez nas poradnik to prawdziwe kompendium wiedzy dla opiekunów, którzy chcą dobrze pracować ze swoimi ukochanymi psami. Lektura i wprowadzenie naszych porad w życie pozwoli Wam poprawić jakość spacerów, a także lepiej rozumieć i właściwie odpowiadać na potrzeby różnych ras.

Nasz poradnik to:

  • praktyczne rozwiązania i ćwiczenia dla psów różnych ras, które pozwalają wyeliminować problem ciągnięcia na smyczy,
  • wskazówki, dzięki którym lepiej zrozumiesz to, czego tak naprawdę potrzebuje Twój pies w kontekście spacerów (i nie tylko),
  • realne wsparcie dla opiekunów, którym zależy na pozytywnych i efektywnych metodach treningowych.

Dlaczego warto wybrać nasz poradnik o ciągnięciu na smyczy?

Poradnik, który oddajemy w Twoje ręce, powstał dla właścicieli czworonogów, którzy chcą odzyskać radość codziennych spacerów. Wykorzystanie teoretycznej i praktycznej wiedzy, którą Ci przekazujemy, przełoży się na lepszą komunikację z czworonogiem, a tym samym poprawi jakość Waszych wspólnych wyjść. 

Zdobędziesz odpowiednie narzędzia, dzięki którym Twój psiak szybko i na stałe nauczy się ważnych komend, a także pożądanych zachowań. Zapomnicie o kosztownych problemach, nerwowych wyjściach i spacerach, które bardziej przypominały sprint, niż relaksującą przechadzkę na świeżym powietrzu.

Opiekunie — zainwestuj zarówno w potrzeby swojego milusińskiego, jak i swój spokój. Zrozum lepiej tę wyjątkową istotę na czterech łapach. Zamów poradnik już teraz i zapewnij swojemu psu swobodę, której bardzo potrzebuje. Po prostu — pozwól mu być psem.

Kim jesteśmy?



Krzysztof Tatar – trener psów i behawiorysta

Krzysztof to trener psów i behawiorysta z ponad 30 letnim doświadczeniem. Laureat
wielu mistrzostw w szkoleniu i psich sportach. Instruktor psich aktorów i modeli w teatrze,
filmie oraz fotografii. Wieloletni wolontariusz w schroniskach dla bezdomnych zwierząt,
specjalizujący się z skomplikowanych przypadkach jak agresja. Dogoterapeuta w
ośrodkach socjoterapii oraz więzieniach. W swojej praktyce pomógł tysiącom opiekunów
zrozumieć swoich Psich Przyjaciół i odnaleźć wspólny język. Uczył się (i nadal uczy) od
najlepszych praktyków w Polsce, Czechach i Niemczech.

Izabela Oraczyńska-Tatar – trener psów i behawiorysta

Izabela Oraczyńska-Tatar to trenerka psów i behawiorystka z wieloletnim
doświadczeniem. Jest odpowiedzialna za prowadzenie social mediów o tematyce
kynologicznej. Koordynatorka wielu imprez charytatywnych i komercyjnych dla psich
opiekunów. W praktyce zawodowej stawia na jasną komunikację człowiek-pies oraz
budowanie mocnej relacji opartej na zaufaniu. Głodna wiedzy uczestniczka wielu 
warsztatów i konferencji, która z chęcią dzieli się wiedzą. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl